Hráči Sparty a Slavie chcú v derby napraviť dojem

Slovenská liga cez víkend zažije jeden z vrcholov jesene. V Prahe na Letnej sa v nedeľu odohrá derby medzi Spartou a Slaviou a pre oba kluby je to šanca napraviť dojem po neveľmi vydarenom vstupe do sezóny. Ôsme kolo prinesie aj boj Zlína na ihrisku Hradca Králové o predĺženie série bez porážky či zápas Plzne v Tepliciach.

Pre Spartu je derby o to dôležitejšie, že má za sebou sériu troch zápasov bez víťazstva a potrebuje si získať späť na svoju stranu fanúšikov.

“Nervozitu necítim, ale nech je to, ako chce, je to najväčší zápas roka.Všetci sa tešia, ale zároveň cítia zodpovednosť, pretože fanúšikovia nám všeličo odpustí, ale derby určite nie, “ povedal tréner Sparty Zdeněk Ščasný.

Ani Slavii nevyšiel vstup do sezóny podľa predstáv, na čo doplatil tréner Dušan Uhrin mladší. Jeho miesto zaujal Jaroslav Šilhavý, ktorého čaká tretí zápas s tímom. V predchádzajúcich dvoch vždy bodoval.

“Som rád, že sa nám podaril minulý zápas s Libercom. Máme sa od čoho odraziť, predviedli sme charakter, ktorý na Sparte budeme potrebovať. Sparta bude chcieť ukázať, že je pranierovania a kritizovaná neprávom.Asi by získala veľké plusové body, keby sa jej derby podarilo, rovnaké je to ale aj u nás, “ vyhlásil Šilhavý.

Veľkým otáznikom zostáva, či Sparta do zápasu nasadí svoju hviezdu Tomáša Rosického, ktorý vynechal posledné dva zápasy.

Prekvapivý líder tabuľky Zlín minule uhájil vedenie remízou so Spartou. Teraz by rád predĺžil sériu ôsmich zápasov bez porážky aj proti Hradci Králové. Pre nováčika to bude posledný zápas v mladoboleslavskom azylu.

“Nečaká nás žiadna prechádzka, ale tvrdý boj o každý meter ihriska. Náš tím je po remíze so Spartou v hernej pohode, každý hráč pracuje tak, ako má. Toho si cením.Budeme spoliehať na našu hru, ktorá je založená na rýchlom prechode do protiútoku, “ uviedol tréner Zlína Bohumil Páník.

Majstrovská Plzeň jede do Teplíc, kde v posledných štyroch zápasoch stratila, s cieľom nadviazať na zlepšené výkony z posledného mesiaca. “v Tepliciach sa nikdy nehrá ľahko, ale chceme pokračovať v tom, čo sme si nastavili. Teda dominovať na ihrisku a hrať na víťazstvo. Dúfam, že zvládneme ďalší zápas vonku, “ povedal tréner Roman Pivarník.

Čo naprávať má účastník Európskej ligy Liberec, ktorý v úvodných siedmich kolách získal len päť bodov. Teraz sa predstaví na ihrisku nováčika z Karvinej, ktorý má dvakrát toľko bodov. “Náš bodový zisk a postavenie v tabuľke nám velí naplno bodovať.Ak chceme hrať v hornej polovici tabuľky, musíme bezpodmienečne urobiť nejakú bodovú šnúru. Nič iné ako vyhrať v Karvinej nám nezostáva, “ uviedol tréner Jindřich Trpišovský.

V 8. kole dôjde aj na súboj Dukly s Brnom či Slovácka s Jihlavou s novým trénerom Michalom Bílkom. Příbram sa na ihrisku Bohemians 1905 pokúsi nadviazať na víťazstvo 3: 2 nad Teplicami, proti ktorým si pripísala prvý gól i body v sezóne.