Plzeň čakala na rozhodcu a bojovala s vetrom. Ivanschitz sa hľadá

Zápas na sústredení v španielskom Benidormu mala Viktoria Plzeň naplánovaný na nedeľu o pol štvrtej popoludní. Lenže hráči sa kvôli neskorému príchodu rozhodcov dostali k zápasu až takmer o 40 minút neskôr. Zápas s Daciou Kišiňov (4: 1) navyše komplikoval silný vietor. “Ale dokázali sme sa prispôsobiť,” tešilo trénera Roman Pivarník, ktrorý sa zastavil aj u výkonu najväčšie zimné posily Andreasa Ivanschitz.

Kto si v nedeľu o pol štvrtej popoludní naladil klubový youtube kanál, aby sledoval plzenskej snaženia v Benidormu , čudoval sa. Na trávniku v tú dobu pobehovali hráči v súpravách a ešte sa rozcvičoval, úvodné výkop v nedohľadne.

Prečo sa nehralo? Na ihrisku totiž chýbali tí, čo mali zápas odpískať.Kvôli oneskorenému príchodu rozhodcov sa výkop zápasu s Daciou Kišiňov oneskoril zhruba o štyridsať minút.

To ale nebola jediná komplikácia, ktorá na západočeskej futbalistu číhalo. Stretnutie sa hralo za silného vetra, čo je pri futbale vždy nepríjemné.

“Stretnutie ovplyvnil extrémny vietor, ktorý futbalu nikdy neprospieva. My sme sa tomu ale dokázali prispôsobiť a vytvorili sme si veľa šancí, z ktorých sme dali štyri góly, “ocenil tréner Roman Pivarník výkon svojej družiny.

” s vetrom v chrbte sa hralo lepšie, horšie to bolo po prestávke proti vetru. Dlhé balóny nám unikal a niektoré veci mohli byť pochopiteľne lepšie.Ale vyhrali sme 4: 1, celkom čoskoro sme skórovali a mali aj ďalšie šance, takže z tohto pohľadu môžeme byť radi, “pridal sa k trénerovi stopér Tomáš Hájek.

Plzeň si v testovacích zápasoch preveruje všetkých hráčov a ladí základnú zostavu. Najväčšia pozornosť sa upína k Andreasovi Ivanschitz. Skúsenému rakúskemu plejerovi a najzvučnejších zimné posile.

“Andy sa stále trošičku hľadá v našej hre. Mužstvo si ešte tiež nezvyklo na to, aby ho hľadalo. Štandardky ale kope výborne, len sa potrebuje viac dostať z únavy, “zhodnotil Pivarník výkon 33-ročného stredopoliara.

Ivanschitz zatiaľ nie je úplne vo svojej koži a ešte potrebuje čas na to, aby naplno rozbalil svoje kvality. Proti Daciu Kišiňov sa podieľal na druhom góle.Rohový kop zakrútil na Lukáša Hejda, ktorého pokus upratal do siete Tomáš Hájek.

Sila skúseného Rakúšana je práve v štandardných situáciách, ktoré si v Plzni berie na povel a ďalej bude patriť k ich exekútorom. “Získali sme do mužstva ďalšieho ľaváka, Kovi (Jn Kovařík) má tiež výborné štandardky. Ľaváci majú celkovo lepší kopaciu techniku,” vyzdvihol Pivarník.

Všetci v klube veria, že plzenská dvadsaťsedmička vyladí formu na štart ligy. Ivanschitz sa k tímu pripojil neskôr a v prvých týždňoch predovšetkým doháňal kondičné manko.

“Zatiaľ má, nadnesene, nohy v sadre,” glosoval to generálny manažér Adolf Šádek pre sport.cz. “Po presune z Ameriky a následnom absolvovaní veľké záťaže je to pochopiteľné.Dúfam, že tréner vhodne načasoval odstránení sadry, že Andy bude prínosom od začiatku jari. “

V nedeľu tohle Pivarník sľúbil. Je presvedčený, že na štart jari bude Ivanschitz pripravený.” Potrebuje sa len trošku dostať z únavy , aby bol v pohode. Tých štrnásť dní mu chýba, ale verím, že na ligu bude nachystaný. Na sústredení v Španielsku dobre potrénovali a zrovnal si tréningové dávky s tímom. V ničom si neulevuje. Postupne sa do toho dostane, “veril plzeňský kouč.