Po nevydarenom vstupe do sezóny došlo v Příbrami aj na pokuty

Vedenie Příbrami rieši nevydarený vstup do sezóny v podobe troch porážok v lige a vyradenie v 2. kole MOL Cupu s treťoligovým Litoměřická. Chystá posilnenie kádra a hráči aj realizačný tím na čele s trénerom Martinom Pulpit dostali pokuty. Konkrétnu podobu sankcií nechce vedenie klubu zverejniť.

“Plne si uvedomujeme súčasnú situáciu ohľadom nášho A mužstva. Radi by sme dali jasne najavo, že sme veľmi nespokojní, posledný výsledky považujeme za veľmi neúspešné a vyradenie z MOL Cupu vyložene za hanebné, “ stojí v spoločnom vyhlásení prezidenta klubu Jaroslava Starka, majiteľa Jána Starka a riaditeľa Petra Větrovského na klubovom webe.

” Celá situácia nás veľmi trápi.V súčasnej dobe pracujeme na posilnení nášho mužstva a dnes dopadla táto neúspešná séria v rámci interného opatrení aj na hráča, členov realizačného tímu i vedenia. To, čo sa deje, nie je rozhodne podľa našich predstáv a nie je nám to ľahostajné, “ uviedli funkcionári.

Příbram je po troch ligových kolách bez bodu aj gólu, keď prehrala 0: 2 v Zlíne , s Mladou Boleslavou doma 0: 1 as Plzňou doma 0: 3. V súčte s minulou sezónou vyhrala jediné z posledných 17 stretnutí. Teraz ju navyše čakajú ďalšie ťažkí súperi Slavia a Liberec.

Tréner Pulpit bol presvedčený, že tím sa po výrazných letných zmenách výsledkovo zdvihne, pretože v Zlíne aj s Mladou Boleslavou podal slušný výkon. “Zatiaľ nám nikto neuteká.Nebudeme naháňať pohárové priečky, ale ja verím, že toto mužstvo sa postupom času dostane do lepšieho stredu tabuľky. Proti Mladej Boleslavi chlapci ukázali, že sa dá hrať s každým. Ja sa toho vôbec nebojím, “ povedal Pulpit po zápase s Mladou Boleslavou.

Lenže vyradenie s Litoměřická ukázalo, že herni tím hore nejde. ” Pre mňa je to informácia, že mladí hráči na sebe musia ešte oveľa viac pracovať, “ povedal Pulpit po utorkovom zápase.

Příbram mala podobný štart do súťaže aj v sezóne 2014/15, kedy z úvodných siedmich kôl získala len dva body. nakoniec však ešte vybojovala senzačný piate miesto a do posledného kola bojovala o postup do Európskej ligy.