Šilhavý chce v Slavii najprv nastaviť správnu tímovú chémiu

Nový kouč slávistických hráčov Jaroslav Šilhavý vydržal na lavičke Dukly len necelé štyri mesiace a pripustil, že pri dnešnom lúčení s hráčmi na Julisce prežíval zmiešané pocity. Ponuku z Edenu vraj ale nemohol odmietnuť. Za svoju prvú úlohu vo VRŠOVICKÁ klube si dal nastavenie správnej tímovej chémie.

“Priznám sa, že to bolo ťažké rozhodovanie. Nie je to úplne štandardné. Bol som zmluvne viazaný inde, viedol som Duklou len v piatich kolách. Mal som dnes zmiešané pocity, keď som sa ráno lúčil v kabíne. Ale vysvetlil som chalanom, že každý musí mať ambície. Verím, že aj oni sami pochopili, že takáto ponuka sa neodmieta, “ povedal Šilhavý novinárom .

“Som nesmierne poctený a potešený, že ponúkla prišla.Na Slavii sa rodí niečo nové a som rád, že pri tom môžem byť. Skôr som si myslel, že to nemôže dopadnúť, na moje prekvapenie to ale dopadlo, “ doplnil päťdesiatštyriročný kouč.

Nástupca odvolaného Dušana Uhrina mladšieho preberá mužstvo na desiatom mieste ligovej tabuľky, Pražania ale majú jeden zápas k dobru. Zapracovať chce v prvom rade na tom, aby individuality v Slavii viac pôsobili ako tím a hrali s väčším nasadením.

“Vždy je dôležitá určitá chémie v tíme, ktorá v Slavii teraz úplne nefunguje.To bude môj prvý úloha, aby tí jednotlivci, ktoré považujem za veľmi kvalitných hráčov, v Slavii fungovali ako tím, “ vyhlásil Šilhavý.

Rád by zmenil prístup hráčov, ktorý v posledných zápasoch nebol ideálny . “Vedenie hovorilo o určitých neduhoch. Hráčom sa chystám povedať, že by bolo lacné a zbabelé schovať sa za to, že to odniesol tréner a oni sú z obliga.Musí si to vziať aj na seba a pozrieť sa na svoje výkony, aby zmenili prístup a myslenie v hlave, “ povedal bývalý kouč Kladna, Plzne, Českých Budějovíc, Liberca, Jablonca a Dukly, ktorý v úlohe asistenta pôsobil aj na Sparte.

Istotu miesta v zostave u neho nebude mať nikto a pokojne by vraj posadil na lavičku aj najdrahšie posilu Gina van Kessela, pokiaľ nebude pracovať na maximum. “Každá individualita, hviezda sa musí podriadiť tímu . Kto by sa tomu nechcel podriadiť, nemôže v Slavii byť. Naša filozofia je jednoznačná – víťazstvo. Chceme staviť na hráčov, ktorí majú víťaznú mentalitu.V krátkom horizonte do zimy chcem spoznať tím tak, aby sme mohli v zime povedať: ‘Tyhle potrebujeme a tyhle nie’, “ načrtol Šilhavý.

Keď rokoval s vedením, predseda predstavenstva Jaroslav Tvrdík sa ho opýtal, či nebude pre Slaviu až moc hodný. “Povedal som mu niečo v zmysle, že slušnosť nie je hlúposť,” usmial sa Šilhavý. “Ale kto ma pozná z ihriska, vie, že na ihrisku to so mnou bolo mnohokrát tvrdé, “ dodal kouč, ktorý s Libercom v sezóne 2011/12 vyhral ligový titul.

Do Slavie sa vrátil po 23 rokoch, na začiatku 90. rokov pôsobil v Edene ako kapitán. “Vtedy tu bola ešte drevená tribúna,” podotkol s úsmevom. “Odohral som tu viac ako sto zápasov, angažmán v Slavii naštartovalo moju kariéru k tým úspechom či už v úlohe hráča alebo hlavne trénera.Slavia mala problémy, ale teraz sa to naštartovalo. Verím, že pôjde hore a zase bude preháňať tie najlepšie, “ dodal rekordman v počte ligových štartov.